top of page

BIOGRĀFIJA


Vijolniece Magdalēna Geka (1992) plaši koncertē visā Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, uzstājoties tādās vietās kā Vigmora zāle Londonā, Parīzes Filharmonija vai Herkuleszāle Minhenē. Latvijas publikai viņas vārds ir zināms kopš spožās debijas ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri 2014.gada rudenī, kam sekoja nominācija Lielajai Mūzikas Balvai, kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Savukārt par latviešu mūzikai veltīto koncertu “Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne” 2020.gada vasarā viņa izvirzīta LMB nominācijā “Par izcilu interpretāciju”, kā arī balvas “Kilograms kultūras” balsojumam kategorijā “Mūzika”.


Magdalēna Geka ir daudzu starptautisku konkursu laureāte un kā soliste atskaņojusi tikpat kā visu nozīmīgāko vijoļmūzikas repertuāru ar dažādiem orķestriem Francijā, Vācijā, Ukrainā. 2015.gadā dibināja klavieru trio Sōra, kura sastāvā ar lieliem panākumiem piedalījās Eiropas nozīmīgākajos kamermūzikas festivālos, kā Verbjē festivāls Šveicē, Kuhmo kamermūzikas festivāls Somijā vai “Trakās dienas” Francijā. 2013.gadā viņa dibinājusi festivālu “Jaunie Latvijas kamermūziķi-Saulkrastiem”, bet 2015.gadā - “Ventspils kamermūzikas dienas” ar mērķi dot iespēju ārzemēs studējošajiem jaunajiem latviešu mūziķiem uzstāties augsta līmeņa koncertos Latvijā. Šobrīd viņa ir vijolniece Trio Carmine (Anna Gāgane, klarnete, un Lukas Loss, klavieres) un Quatuor Libra (Josquin Otal, klavieres, Hortense Fourrier, alts, un Elia Cohen Weissert, čells), kā arī regulāri uzstājas kopā ar pianistiem Ivetu Cālīti un Kishin Nagai (duo JALEF).


Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā (CNSMDP) vijoles un kameransambļa specialitātē, kur nesen noslēgusi studijas arī prestižajā «Mākslinieka diploma» (Artist Diploma) programmā. Tāpat viņa ieguvusi “Mākslinieka diplomu” (Artist Diploma) kamermūziķa specialitātē Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā (Queen Elisabeth Music Chapel) Beļģijā. No 2021.gada septembra Magdalēna, kā vienīgā izvēlētā kandidāte papildinās īpašā orķestra koncertmeistaru studiju programmā (Concertmaster Artist Diploma), ko piedāvā Lionas Nacionālā augstākā mūzikas un dejas konservatorija (CNSMD de Lyon) sadarbībā ar Overņas nacionālo orķestri (Orchestre National d’Auvergne).


Kā orķestra mūziķe Magdalēna Geka spēlējusi Francijas Radio Filharmoniskajā orķestrī, Parīzes orķestrī un citos Francijas nacionālajos orķestros, tāpat viņa regulāri uzstājas kā «Kremerata Baltica», Orchestre Hexagone, Orchestre de Chambre Nouvelle Europe un Ensemble Appassionato koncertmeistare. Īpaši nozīmīgi viņai ir spēlēt mūsdienu komponistu mūziku: viņa pirmatskaņojusi ap četrdesmit jaundarbu, cieši sadarbojoties ar jaunajiem komponistiem kā Platons Buravickis, Santa Bušs, Asija Ahmetžanova, Gabriels Sivaks (Argentīna), Camille Pépin (Francija) un citiem. Kopš 2020.gada rudens viņa spēlē izcilu Alessandro Gagliano 1734.gadā darinātu instrumentu, ko viņai laipni aizdevis fonds “Anima Musica” Parīzē.

bottom of page